Stadyum Sorunu

Antalya Atatük Stadyumu
1964 yılında inşaatına başlanılarak 1965 yılında açılışı yapılan  Antalya Atatürk Stadyumu 2010 sezonuna kadar Antalyasporumuzun iç saha maçlarına ev sahipliği yaptıktan sonra kullanım ömrünü tamamladığı ve TFF kriterlerine uymadığı iddiasıyla kaderine terkedilmiş ve atıl durumda bulunmaktadır. Türkiye' nin turizm başkenti olan ve heryıl binlerce futbol takımına ev sahipliği yapan Antalya şehrine zaten yakışmayan bu eski stadın akıbeti merak konusu olmakla beraber artık burayı kullanamayacağımız aşikardır.

Mardan Antalyaspor Stadyumu
Aksu bölgesinde bulunan Mardan Otel bünyesinde bulunan spor kompleksi iki sezon (2010-2011 / 2011-2012) boyunca Antalyasporumuza ev sahipliği yapmıştır. Son derece modern bir mimari ve seyir zevki yüksek olan stadyum ; şehre olan uzaklığı , yolu ve toplu ulaşımı olmaması nedeniyle bir çok taraftarı tribünlerden uzaklaştırmıştır fakat unutulmaması gereken konu Mardan Stadı olmasaydı Antalyasporumuzu izlemek için en iyi ihtimalle Alanya yollarını aşındıracaktık . Kabus gibi geçen iki seneden sonra Antalyaspor Klübü ile Akdeniz Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile Mardan Stadı çilesi son bulmuş gibi görünmektedir.

Akdeniz Üniversitesi Stadı
Rektörlük ile yapılan 2 yıllık anlaşma ile 2012-2013 sezonundan itibaren Antalyasporumuza ev sahipliği yapacak olan stad 7.100 kişi kapasiteye sahip. devre arasına kadar yapılacak olan yeni kale arkası tribünü ile birlikte 12.000 kişilik kapasiteye çıkarılması planlanıyor. Bir futbol stadı olarak tasarlanmayan tesisin ; tribünlerinin sahaya olan uzaklığı en büyük handikapı.


Gördüğünüz gibi Antalya şehri kendisini temsil eden futbol takımını ağırlayacak bir tesisi bünyesine kazandıramamış. Otellerin , ünivarsitenin atlatizm sahasının kiracısı olmuş Antalyaspor. Türkiye ' nin en ücra köşelerinde modern tesisler mantar gibi biterken Antalya şehrine reva görülen sacede boş vaadler ve oyalama olmuş.

Haziran 2012 için temel atma sözü verilirken henüz ortada bir proje olmayışı Antalyaspor taraftarını karamsarlığa ve öfkeye sürüklemektedir. Somut adımların derhal atılması ve artık oyalamaya son verilmesi ivedikle gerekmektedir. Öfke patlamasının an meselesi olduğunu Sn. seçilmişlerimize arz ederiz...


''Stadyum sadaka değil Antalya'nın öz hakkıdır.''


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder